Zcela nové pojetí městské mobility znamená myslet mnohem dále než jen na ekologickou uvědomělost a agilní jízdu. Výsledek: svým vizionářským designem definuje BMW i3 automobil zítřka. Inovativní pohonná jednotka BMW eDrive byla navržena v rámci technologie BMW EfficientDynamics a vyznačuje se nejen nulovými emisemi, ale také jedinečným a téměř bezhlučným zážitkem z jízdy. Inteligentní služby BMW ConnectedDrive Services vám pomohou dostat se snadno a pohodlně k cíli.

Elektromobil je v ČR stále dostupnějším a tím i žádanějším dopravním prostředkem. A to především z důvodu široké škály zastoupených značek na našem trhu, ale i z důvodu stále zvyšujících se dojezdových vzdáleností, dostupnější infrastruktury dobíjecích veřejných stanic a servisních míst. Zásadní překážkou pro pořízení elektromobilu byla doposud jeho pořizovací cena, nyní Vám však pomůžeme zajistit její překonání prostřednictvím dovozu elektromobilu z Německa.

PROČ ELEKTROMOBIL ?

Elektromobil je součást komplexního řešení ENERGETICKÁ SOBĚSTAČNOST, kde vlastní výrobou energie z obnovitelných zdrojů ušetříte značné finanční prostředky, oproti doposud centrálně nakupovaných energií.

Elektromobil má oproti běžnému vozidlu výrazně levnější provoz, prakticky nulovou poruchovost a minimální servisní náklady. Elektromotor má vysoký kroutící moment prakticky od nulových otáček a velké zrychlení. Jízda elektromobilem je tak velice plynulá a pohodlná, nejenom v městském provozu.

Elektromobily – dobíjecí stanice jsou v ČR stále dostupnější

Z laického pohledu je u elektromobilů největší problém s nabíjením. Zatím neexistuje tak snadné řešení, jakým je benzínová pumpa, kde natankování plné nádrže a zaplacení zvládnete za 5 minut. Blýská se však na lepší časy. Síť dobíjecích stanic se rychlým tempem rozšiřuje, ještě během roku 2017 se jejich počet rozroste na více než 300. V zahraničí je pak situace v počtu dobíjecích míst ještě lepší.

A jak probíhá placení? Poměrně snadno, protože u některých stanic je nabíjení zcela zdarma. U dobíjecích stanic skupiny ČEZ pak můžete zcela neomezeně nabíjet za poplatek 450 Kč měsíčně. I to je však stále velmi dobrá cena, protože za benzín nebo naftu utratí průměrný řidič řádově mnohem více.

 

Přemýšlíte, zdali je někde ve vašem blízkém okolí dobíjecí stanice pro vaše budoucí BMW i3, případně jiný elektromobil? Podívejte se na přehlednou interaktivní mapu dobíjecích stanic v ČR, která je pravidelně aktualizována.